O Blogu

Witaj!

Na pewno wielokrotnie miałeś i masz do czynienia z sytuacjami, w których istotne znaczenie odgrywa prawo nieruchomości. Jesteś zarządcą nieruchomości, członkiem wspólnot mieszkaniowych lub spółdzielni, kupujesz albo sprzedajesz nieruchomość czy też chcesz ją podzielić. Wpisy na moim blogu mają za zadanie w prosty i praktyczny sposób przedstawić te sytuacje trochę w innych świetle. Mianowicie z punktu widzenia praw i obowiązków, jakie wynikają z przepisów prawa. Znajomość i rozumienie prawa pozwala bowiem na osiągnięcie tego, co rzeczywiście było zamierzone. Pozwala ona również na uniknięcie prawniczych “pułapek” nastawianych na nas przez nieuczciwych kontrahentów czy, nawet nieświadomie, przez ustawodawcę.

Prawo nieruchomości  to dziedzina bardzo ciekawa. Przekonujemy się o tym prawie każdego dnia w pracy, a i po pracy, pisząc tego bloga. Mamy nadzieję, że i Ty ją polubisz. A przynajmniej przekonasz się, że warto o prawie nieruchomości wiedzieć więcej, bo ta wiedza przydać się może w zawodowym życiu, a i w codziennym życiu!

Jest to dziedzina również niezwykle obszerna. Nie sposób jest ani pisać o wszystkim, jak i znać się na wszystkim. Dlatego  postanowiliśmy ograniczyć wątki tego bloga do kilku tematów, które są nam szczególnie bliskie lub które cieszyły się Waszym zainteresowaniem. Zdecydowaliśmy, że tematem przewodnim będzie odpowiedzialność za wady fizyczne i prawne nieruchomości, zarówno na podstawie przepisów ogólnych dotyczących odpowiedzialności umownej, jak i rękojmi za wady fizyczne rzeczy. Znajdziesz wpisy dotyczące ogólnych zasad, jak również specyficznej sytuacji  wad nieruchomości wspólnej związanej z własnością lokali i tego co mogą, a czego nie wspólnoty mieszkaniowe. Nie zabraknie również wpisów dotyczących innych zagadnień związanych z zarządzaniem nieruchomościami we wspólnotach mieszkaniowych i spółdzielniach.

Zachęcamy do współtworzenia tego bloga, zadawania pytań, wyrażania swoich opinii. Każde Wasze pytanie, sugestia lub wątpliwość pozwoli lepiej dobierać tematy i pisać o prawie nieruchomości ciekawie i zrozumiale.

Joanna Marcinkowska, Tomasz Chudzinski

 

Logo Color - KA Tomasz Piotr Chudzinski_A2 kopia 222

www.adwokatchudzinski.pl

Licencja Creative Commons
Teksty autorstwa Joanny Marcinkowskiej na licencji CC BY 4.0