O mnie

T_Ch_0032g

Absolwent prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, adwokat wpisany na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Warszawie pod numerem WAW/Adw/6430. Doświadczenie zdobywał w specjalizujących się w prawie medycznym oraz publicznym prawie gospodarczym kancelariach butikowych we Wrocławiu oraz Warszawie. Jako Associate współpracował również z jedną z wiodących polskich kancelarii klasyfikowaną w pierwszej piętnastce ostatnich rankingów Rzeczpospolitej, gdzie specjalizował się w obsłudze klientów sektora kolejowego.

W kręgu jego zainteresowań pozostają prawo nieruchomości, w tym doradztwo prawne na rzecz wspólnot mieszkaniowych, szeroko pojęte prawo administracyjne, a także prawo prawo karne. W ostatnim czasie oprócz “standardowych spraw” windykacyjnych, reprezentuje zarządców wspólnot mieszkaniowych m.in. w sprawach: (i) stwierdzenia nieistnienia uchwał wspólnoty mieszkaniowej (w tym uchwały o zmianie sposobu zarządu), (ii) zobowiązania lub upoważnienia przez sąd do wykonania przez zarządcę określonych czynności (w związku z brakiem możliwości przegłosowania uchwał we wspólnocie), (iii) dotyczących wykonania napraw z tytułu rękojmii za wady podstępnie ukryte przez wykonawcę termomodernizacji.

Mecenas Chudzinski jest autorem publikacji naukowych poświęconych prawu transportu kolejowego w Internetowym Kwartalniku Antymonopolowym i Regulacyjnym oraz występował jako prelegent na konferencjach branżowych (m.in. Europejskie Forum Taborowe 2015).

Posługuje się językiem polskim i angielskim, zna język hiszpański w stopniu podstawowym.

Więcej informacji: www.adwokatchudzinski.pl

Logo Color - KA Tomasz Piotr Chudzinski_A2 kopia 222

 

1 komentarz » for O mnie
 1. Grzegorz pisze:

  Witam,
  z powodu trudności z przesłaniem pytania za pomocą formularza dodaje je jako komentarz.
  natrafiłem na Pana blog w poszukiwaniu odpowiedzi na moje pytanie. Niestety nie znalazłem jej do końca – więc stwierdziłem, iż pozwolę sobie do Pana napisać.
  Planujemy ze znajomymi ( w dwie rodziny) kupić działkę pod bliźniaka – po długich poszukiwaniach udało nam się znaleźć działkę z wymarzoną lokalizacją. Właściciele działki mają dom przy drodze a za domem duzą działkę- chcą wykonać drogę dojazdową do terenu który mamy kupić i nam ją prawnie użyczyć. Problem w tym, że po przeanalizowaniu przeze mnie mpzp dla tego terenu okazuję się, że działka która mielibyśmy kupić mniej wiecęj w połowie jest przeznaczona pod zabudowę jednorodzinna a w połowie przeznaczona jako teren upraw ogrodniczych. W rzeczywistości wszędzie na około budują się domki, upraw ogrodniczych raczej brak. Czy jest możliwość wybudowania na działce blizniaka tak aby jego cześć stała na działce z przeznaczeniem w mpzp jednorodzinnym a część na terenie upraw rolniczych ( nie zmiescimy sie z budowa jedynie na terenie przeznaczonym pod zabudowe jednorodzinna)

  pozdrawiam
  Grzegorz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


sześć + 3 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Licencja Creative Commons
Teksty autorstwa Joanny Marcinkowskiej na licencji CC BY 4.0